Kalimba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalimba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalimba ses terapisi yapan bir enstrümandır. Dolayısı ile bu amaca hizmet etmesini istiyorsanız en doğru malzeme kaliteli doğal ahşaptır.

Kontraplak, sentetik boyalı veya ucuz ahşap modelleri tercih etmemenizi öneririz. Bununla ilgili instagram hesabımıza birçok soru gelmekte. Kalimbamı başka yerden aldım fakat sesi çok kötü diye. Demir ile yapılmış tuşlardan malesef düzgün ses alamazsınız. Presle sıkıştırılmış ahşaptan düzgün bir ses alamazsınız.

Paslanmaz çelik tuşları olmasına dikkat ediniz. Burası çok önemli. Alırken tuş takımının hangi malzemeden yapıldığını mutlaka sorunuz. Tuş takımları demirden üretilmiş ise malesef düzgün ses almanız mümkün değil.

Malzeme kadar önemli olan bir özellikte kalimbanın işçiliğidir. Piyasada onlarca çeşit kalimba vardır. Görünüşte birçoğu aynı gibi görünür. Fakat işçilik farkı kalimbayı kullanmaya başladığınızda ortaya çıkar.

Şimdi Sipariş Ver

Düşük işçilik sebebi ile bazı kalimbalar çızırtılı veya boğuk ses verebilir. Veya aldıktan kısa bir süre sonra kendiliğinden akortu bozulabilir ve tekrar akort edilemeyebilir.
Kalimba Türkiye’miz de  çok yeni bir enstrümandır. Satın alırken mutlaka aldığınız satıcının güvenilirliğine dikkat ediniz.
Gerçek müşterilerin paylaşım videolarına ve gerçek müşteri yorumlarına muhakkak dikkat ediniz.
Satıcının sattığı ürünün çeşitliliğine dikkat ediniz. Görsel ve video paylaşımlarında gördüğünüz kalimbanın size gönderileceğinden emin olunuz. (Yurtdışından alıntı video paylaşımları üzerinden ürün satın almayınız)
Kalimbayı akort etmek çok kolaydır bunun için kutudan akort çekici çıkar fakat akortsuz satılan kalimbanın kalitesini hemen test edemezsiniz. Akort tutmayan ürün olup olmadığından emin olamazsınız bu sebeple akortu yapılı olmayan kalimbaları satın almayınız.

Biz kalimbalarımızı kendi atölyemizde kendi emeğimizle üretiyoruz.
Tuş malzemelerini manganez ve krom karışımı güçlendirilmiş paslanmaz çelikten imal ediyoruz.
Eğer sesinden memnun kalmazsanız iade edebilirsiniz.

Görüntülenme:
560

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir