Kalimba Çalması Kolay mı

Kalimba Çalması Kolay mı ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere kalimba çalması kolay mı sorusunun cevabını vereceğiz.
Kalimba, müzik aletleri içerisinde çalması en kolay olan enstrümandır diyebilirim. Sayı saymasını bilen herkes rahatlıkla kalimba çalabilir.

Nota paylaşımı yaparken sizlere sayılar veriyoruz, sırasıyla bu sayılara basmanız yeterlidir. İlk etapta biraz ezber yapmada zorlanabilirsiniz fakat çaldıkça parmaklarınız alışacak ve ezber yapmayacaksınız.

Kalimba çalmayı öğrenmek istiyorsanız ilk önce kolay notalardan başlamanızı tavsiye ediyorum. Kolay notadan kastımız, süslemesi olmayan notalar yani parantez içerisinde verilmemiş olan notalar. Mesela hatırla sevgili notamıza bakabilirsiniz. İkinci bir husus ise bir parçayı çalmadan önce o şarkıyı iyice dinleyiniz. Kulağınızı o şarkıya alıştırın yani şarkının ritmini öğrenin ki tuşlara o ritimle basın. Yoksa sıradan tuşlara basıp geçerseniz düzgün bir ses alamazsınız. Önce şarkının ritmini kulağınıza alıştırmanız gerekmektedir.

Bize en çok sorulan sorular arasında yer alan Kalimba çalmak kolay mı sorusunun cevabınıda sanırım vermiş olduk.

Kendi üretimimiz olan kalimbalardan almak için aşağıdaki whatsapp destek ve sipariş hatttından bize ulaşabilir aklınızdaki soruları sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir