Kalimba Hangi Ağaçtan Olmalı

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere kalimbanın ağaç yapısı hakkında bilgi vereceğiz. Kalimba hangi ağaçtan olmalı sorusunun da cevabını az çok öğreneceğiz.

Sitemizi takip ediyorsanız eğer kendi kalimbamızı yaptığımızı biliyorsunuzdur. Evet kendi kalimbamızı üretiyoruz. Üretim yaparken ilk aşamada Maun ağacı kullandık. Çünkü ortalıkta dolaşan bir bilgi vardı maun ağacı en iyi ağaçtır diye fakat öyle olmadığını öğrendik. Kalimba için ağaç pek fark etmiyor. Neden mi? Çünkü kalimba her ahşap üzerinde ses verir sadece ölçüleri düzgün olsun yeterlidir. Yani kalimba alırken dikkat etmeniz gerekenler ağaç değildir, tuşların yapısıdır, tuşlarda kullanılan malzemedir. Şuan biz akçam ağacı kullanıyoruz ve maun ağacından daha güzel sesi var. Maun ve kafur ithal bir ağaçtır. Ülkemize yurtdışından gelmektedir. Buda ithal ediliyor demek yani biz ülkemizde kendi kalimbamızı yerli ve milli imkanlarla üretmeyi başardık.

Kalimba hangi ağaçtan olmalı sorusunun cevabının özeti şudur. Her ağaçtan olabilir önemli olan tuşların paslanmaz çelik ve üzerinde nota harf ve rakamlarının bulunmasıdır.

Ürettiğimiz kalimbaları incelemek için www.shop.kalimbatr.com sitemize bekleriz. Sipariş için ve aklınıza takılan sorularınız için aşağıdaki whatsapp destek ve sipariş hattından bize kolayca ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir