Kalimba

Kalimba’nın tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Ülkemize ise birkaç sene önce girmiştir. Ülkemizde bir çok kalimba satıcısı bulunmaktadır. Bunlardan bazısı gerçekten kaliteli bazısı ise çöp kalimba dır. Kalimba alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur kalimba nın tuş takımlarıdır. Tuş takımlarının paslanmaz çelik olmasına özen gösterin. Aksi taktirde aliminyum veya saç tan yapılan tuşların sesleri net çıkmayacaktır. Buda kalimba dan soğumanıza neden olacaktır.

İnstagram hesabımız olan tubikalimba hesabımıza birçok mesaj gelmekte ”Benim kalimbamın sesi neden sizinki gibi çıkmıyor.” Kalimba görüntüsü istediğimde gördüğüm kalimba hep aynı kalimba. Ülkemizde yerli üretim diye 90 TL ye kalimba satışı yapıyorlar. Kaliteli bir Kalimbanın maliyeti zaten zaten 90 TL üzerindedir. Lütfen ucuz diye araştırmadan almayınız. Paranız çöpe gider.

Sizlere kendi ürettiğimiz kalimbalardan bahsedeyim.

Ürettiğimiz kalimbaların tuşlarında paslanmaz çelik tercih ediyoruz. Ahşap olarak ise maun, köknar, akçam ağaçlarını tercih ediyoruz. açıkcası ahşap önemli bir etken değildir. Sadece ölçülerini doğru ayarlamanız gerekmektedir. Akort çekiçlerine ise ahşap sap takıyoruz böylelikle daha estetik bir görünüme sahip oluyor. Taşıma çantası olarak ise ahşap kutu tercih ediyoruz. Alışılmış kadife veya naylon torba yerine ahşap kutu tercih ediyoruz. Hem evde saklama için hemde dışarıda taşımak için gayet uygundur.

Kalimba almak istiyorsanız instagram hesabımız @tubikalimba dan bize ulaşabilirsiniz aşağıya kendi üretimimiz olan kalimbalardan bir kaç görsel bırakıyorum. Sağlıcakla kalın.

Şimdi Sipariş Ver

Görüntülenme:
338
Kategori:
Kalimba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir